fbpx

Ola Bugaj to niekonwencjonalna artystka, która w mistrzowski sposób łączy wirtuozowską grę na skrzypcach i śpiew. Wyróżnia ją charakterystyczny głos, przejmująca interpretacja tekstów i oryginalne aranżacje z użyciem loopera, który pozwala jej na żywo multiplikować dźwięk skrzypiec.

 

Artystka ma w swoim repertuarze piosenki francuskie (wykonywane w oryginalnym języku),  utwory inspirowane folklorem różnych kultur, własne kompozycje oraz wiele piosenek z niebanalnymi tekstami autorstwa m.in A. Osieckiej, K. Staszewskiego czy B.Okudżawy.

 

Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie ( obecnie UMFC ), obecnie na stałe związana jest z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu( Orkiestra Kameralna Leopoldinum). Na skrzypcach gra od dziecka i dzięki nim udało jej się zobaczyć sale koncertowe niemal wszystkich krajów Europy, a także Chin, Japonii i Wenezueli, gdzie występowała jako solistka, kameralistka lub w składzie czołowych polskich orkiestr ( m. in NFM Leopoldinum, Sinfonia Varsovia, Sinfonia Iuventus) . Śpiewa od zawsze, ale pomysł połączenia gry ze śpiewem pojawił się kilka lat temu. W tym krótkim czasie już wystąpiła na wielu ważnych festiwalach muzycznych m.in. Przegląd Piosenki Aktorskiej, Leo Festival i American Film Festival we Wrocławiu,  W Oparach Dźwięku w Opolu, Vitis Music Sfera w Janowicach, Festival Musique Au Leman – Thonon Les Bains i Le Festival De Musique de Premery we Francji. Zaśpiewała w wielu klubach muzycznych m. in. w Warszawie ( DZiK, SPATiF, Prom Kultury Saska Kępa) i we Wrocławiu (Proza, Vertigo, Uff).