fbpx

Z ogromna radością przedstawiam Państwu ofertę koncertową wrocławskiego zespołu Artrio – działającego od 2012 roku jedynego tria harfowego w Polsce.

 

Wyjątkowa HARFA na której przepięknie płynące dźwięki wydobywa Magdalena Just.Urokliwe, upojnie melodyczne SKRZYPCE, które w rękach Beaty Solnickiej wydobywają czarowne dźwięki, oraz WIOLONCZELISTKA Ewa Dymek-Kuś splatająca w całość swoimi aranżacjami klasycznie ponadczasowy, a zarazem zaskakujący efektownymi brzmieniami Ensamble.

 

Szeroki repertuar oraz własne aranżacje muzyki klasycznej, New Age, Chillaut, Jazzowej i filmowej pozwala nam stworzyć różnorodne projekty koncertów oraz programy autorskie.

 

Zespół prezentuje swoją muzykę akustycznie w salach koncertowych, kameralnych i w plenerze.

 

W związku z wydaniem autorskiego krążka pt. „Endorfiny”, którego premiera odbyła się 10 stycznia 2016 roku w Narodowym Forum Muzyki, zespół promuje swój najnowszy album, na który składają się standardy jazzowe, przeboje muzyki pop oraz największe tematy muzyki filmowej.

 

Zespół Artrio prezentuje swoje aranżacje znanych przebojów szukając nowatorskich brzmień. W swoim programie prezentuje takie jazzowe evergreeny, jak My funny Valentine, What a wonderful world czy Autumn leaves. Z nowszego repertuaru przeboje takie jak: Lovesong – kompozycji znanej z wykonania Adele i zespołu The Cure, czy Shape of my heart Stinga. Złote lata amerykańskich musicali zostana przywołane dzieki wykonaniu przeboju Over the rainbow z legendarnej wersji Czarnoksiężnika z krainy Oz. Za sprawą kompozycji powstałej w 1939 roku – Aquarela do Brasil Ary’ego Barroso – pojawią się też gorące latynoskie rytmy. Warto pamiętać, iż ten muzyczny hit rodem z Brazyli dał nawet  początek nowemu, wybitnie patriotycznemu podgatunkowi samby, tak zwanej exaltation samba.

Projekty

 

PROGRAM ŚWIĄTECZNY

czas trwania od 30-45 minut

Piękne, nastrojowe utwory świąteczne oraz kolędy polskie i zagraniczne są naturalną ozdobą i wypełnieniem muzycznym dla firmowych uroczystości opłatkowych, wigilijnych spotkań w gronie bliskich i przyjaciół.

Zespół proponuje przepiękne aranżacje na harfę skrzypce i wiolonczelę w ten niezwykłych czas, magicznych Świąt Bożego Narodzenia.

Zagrane mogą być w formie koncertu lub muzycznego tła.

 

Koncert Świąteczny /Zimowy

 1. Antonio Vivaldi – Largo z Zimy cyklu „Cztery pory roku”
 2. Piotr Czajkowski –Walc kwiatów z baletu „Dziadek do orzechów”
 3. Wśród nocnej ciszy – kolęda polska
 4. Carols of the bels – kolęda ukraińska
 5. Astor Piazzola – Zima (tango z cyklu „Cztery pory roku”)
 6. Rolf Lovland – Evensong (Secret Garden)
 7. Białe Święta – wiązanka melodii bożonarodzeniowych
 8. Jerzy Wasowski – Na całej połaci śnieg
 9. Gabriel’s message – kolęda baskijska
 10. We wish you a Marry Christmas – kolęda angielska (celtycka)
 11. Skaldowie – Kulig
 12. Cicha noc – kolęda austriacka (Franz Xaver Gruber ) – wspólnie odśpiewana z publicznością

 

Koncert kolędowy z polskimi kolędami

Do tego projektu można zaprosić tenora Tomasza Zagórskiego, z którym Artrio nagrało płytę „Nadnoteckie kolędowanie” w 2014 roku

Wybór kolęd:

 1. Wśród Nocnej ciszy
 2. Mizerna cicha
 3. O gwiazdo Betlejemska
 4. Pójdźmy wszyscy do stajenki
 5. Jezus malusieńki
 6. Jam jest dudka
 7. Gdy śliczna Panna
 8. Oj Maluśki
 9. Bracia patrzcie jeno

 

 

TANGO W ROLI GŁÓWNEJ

Tango to taniec jedyny w swoim rodzaju, nieporównywany z jakimkolwiek na świecie, pociągający i budzący wiele namiętności. Historia tanga przenosi nas do Argentyny z drugiej płowy XIX wieku. Gauchos po pracy szukali wytchnienia m.in. w tangu. Tańczono go na ulicach, często w towarzystwie pań lekkich obyczajów. Miejsce, gdzie tańczono tango nazwano „milongas” i ta nazwa używana jest współcześnie.

Tango można określić jako język ciał partnerów. Zaproszenie do tańca odbywa się za pomocą wzroku. Gdy spojrzenia partnerów się skrzyżują, partnerka nie może odmówić tańca mężczyźnie.

Tango jako forma muzyczna była zwykle w formie pieśni lub piosenki. W latach dwudziestych XX wieku podniesione z pieśni popularnej do rangi sztuki muzycznej.

Trzy artystki z Artrio wystąpią i przedstawią ten gatunek muzyczny łącząc wszystkie charakterystyczne cechy tego niezwykłego tańca

1. Fever – John Davenport
2. Jaolusie – Jacob Gade
3. Primavera
4. Verano Astor Piazzola
5. Otono „Cztery Pory Roku”
6. Invierno
7. Tango Milonga – Jerzy Petersburski
8. Odrobinę szczęścia w miłości – Jerzy Petersburski
9. Ta ostatnia niedziela – Jerzy Petersburski
10. Już nigdy – Jerzy Petersburski
11. Libertango – Astor Piazzola
12. Per Una Cabeza (z filmu Zapach kobiety) – Carlos Gardel

 

 

POEMATY NATURY

Muzyka jest sztuką potrzebną ludziom, ponieważ przez nią i w niej tworzą swój świat przeżyć i wzruszeń wzbogacających życie. Wyostrza ona wrażliwość, rozwija wyobraźnię, uczy samodzielności myślenia oraz zaspokaja potrzebę ekspresji.

Koncert składa się z muzyki klasycznej, jazzowej, tanecznej połączony z prelekcja, która ma na celu wprowadzenie słuchaczy w świat namalowany muzyką, odbieramy okiem wyobraźni bez otwierania oczu…

Ukazanie słuchaczom postrzegania natury w muzyce w różnych epokach, od klasyki po współczesność.

Przed każdym Poematem krótkie słowo wstępne dr Beaty Solnickiej.

 

 

KOBIETA I X MUZA

Kto lepiej pokaże magię X muzy niż kobiety? Bez nich film stałyby się puste, nieciekawe. Kto by kusił? Kto zmiękczałby wizerunek twardych mężczyzn? Kto wywoływałby ciepłe wspomnienie domowego ogniska?

Kobiety silne i słabe, piękne i przeciętne, kuszące i dające się kusić. Żony, matki, córki, kochanki… Po prostu kobiety.

Koncert, który promujemy składa się z dwóch części po 45min.

Występ zespołu Artrio wykracza poza ramy klasycznego koncertu, kładąc wielki nacisk na interakcję z publicznością.

Koncert prowadzi skrzypaczka Beata Solnicka.

 

 

TANIEC TRZECH ŻYWIOŁÓW

„Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoja zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce”  Paulo Coelho

Według Ajurwedy życie nasze to taniec trzech sił nadajacych koloryt naszej egzystencji. Dlatego 3 artystki z Artrio proponują wyjatkowy koncert z muzyką taneczną, wierząc, że to ona pełni najważniejszą rolę w tańcu. Od tańca klasycznego poprzez taniec współczesny, menuet i street dance. Czy będziesz w stanie usiedzieć na miejscu?

 

 

WALENTYNKOWE  VARIETE

Podobno miłość niejedno ma imię, nic zatem dziwnego , że walentynkowy koncert Artrio bazuje na niebanalnej różnorodności repertuaru – obejmującego i jazzowe szlagiery i hity rodem ze szklanego ekranu, a także najsłynniejsze arie oraz przeboje muzyki rozrywkowej. W ten wyjątkowy wieczór warto z innymi słuchaczami (czy może z Tą Jedyną lub Tym Jednym?) cieszyć się lekkim, okolicznościowym koncertem. ” Jeżeli kochać, to nie indywidualnie” – przekonywała wszak piosenka Kabaretu Starszych Panów , którego znakomity muzyczny dorobek również zostanie przywołany przez wrocławskie trio. Pojawi sie też utopijne zapewne, ale jakże piękne, marzenie Lennona o miłości łączącej wszystkich ludzi (Imagine). Nie zabraknie miłości absolutnie wiernej (Lovesong zespołu the Cure, z wielokrotnie powracającym refrenem „Zawsze będę cię kochać”); czy miłości – miłostki?- z ulgą zakończonej (Żegnaj Kotku), a także wielu innych odcieni tego uczucia.

 

 

KABARETOWY WIECZÓR MUZYCZNY

Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski stworzyli jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w historii telewizji. Kabaret „Starszych Panów” to genialne piosenki, które znała cała Polska. Zawsze aktualne tematy, problemy poruszane w piosenkach z cudownie prostą, a także niezwykłą melodyką. Geniusz tego duetu autorskiego polega na tym, że zarówno warstwa tekstowa jak i melodyczna mogą istnieć autonomicznie.

To co Artrio porusza to polskość, satyra a przede wszystkim jazzujący charakter utworów.

Piosenki w niecodziennym opracowaniu na trio harfa, skrzypce, wiolonczela są idealnym antidotum dla szarej rzeczywistości.

Ba… jak sami mistrzowie śpiewali ” Piosenka jest dobra na wszystko” …

 

 

 

 „ZACZAROWANY OGRÓD”

Cykl utworów muzycznych z repertuaru zespołu „Secret garden”, który obraca się w kręgu muzyki z gatunku New Age, Nordyckiej muzyki folkowej oraz celtyckiej.

Opracowania stworzone specjalnie na trio harfowe gdzie harfa, skrzypce i wiolonczela naśladują naturalne dźwięki i odgłosy przyrody. Z jednej strony wyciszenie, a z drugiej energiczne i żywiołowe utwory, które mogą być wykonywane przez zespół samodzielnie lub z towarzyszeniem perkusji.

-Marceli Foltan- wykorzystuje instrumenty perkusyjne, w tym także instrumenty etniczne.
-Invitation
-Nokturn
-Windancer
-Steps
-Evensong
-Silent Wings
-Passacaglia
-Escape
-Dreamcatcher
-Elan
-Heartstrings
-Moving