fbpx

Miłosz Rutkowski – wibrafonista, kompozytor; absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Muzyczną karierę rozpoczął w 1992 roku debiutując z założonym przez siebie zespołem SALTED PEANUTS.

Jest laureatem konkursów JAZZ JUNIORS KRAKOW, POZNAŃ JAZZ FAIR, POMORSKA JESIEŃ JAZZOWA- KLUCZ DO KARIERY [nagroda zespołowa, solistyczna, kompozytorska] -Grand Prix.

Współpracował z takimi artystami jak: Trilok Gurtu, Enildo Rasua, Peter Herbolzheimer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Jose Torres… i wieloma innymi.


W 2013 roku otrzymał stopień Doktora Sztuki w specjalności instrumentalistyka na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Jego utwory na wibrafon i marimbę zostały wydane przez NORSK MUSIKFORLAG i są dostępne na całym Świecie.
Obecnie jest Pierwszym Perkusistą w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu i koncertuje między innymi w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii, Rosji, Szwajcarii zarówno solo jak i z własnymi zespołami : Rutkowski & Kossowska, Vibraslap oraz z grupą perkusyjną „Repercussion”.

 

projekty

Rutkowski & Kossowska

GENIALNY WIBRAFONISTA & PIERWSZA DAMA HARMONIJKI USTNEJ

RUTKOWSKI & KOSSOWSKA

BLUES ON THE BRIDGE

 

Projekt firmowany przez dwie indywidualności muzyczne.

 

Beata Kossowska to autorka popularnego i cenionego podręcznika gry na harmonijce ustnej. Obdarzona fantastycznym bluesowym głosem, jest uznawana za jedną z najlepszych harmonijkarek w Polsce i w Niemczech, gdzie obecnie mieszka.

Miłosz Rutkowski jest jednym z najbardziej cenionych polskich wibrafonistów, współpracował z takimi Artystami jak: Trilok Gurtu, Enildo Rasua, Peter Herbolzheimer, Piotr Wojtasik, Jose Torres czy Olga Bończyk.

 

Projekt Rutkowski & Kossowska współtworzą utalentowani instrumentaliści młodego pokolenia: Wojciech Buliński (perkusja) oraz Grzegorz Piasecki (kontrabas).

 

Gościem specjalnym projektu jest – Krzysztof „Puma” Piasecki – jeden z najbardziej wszechstronnych polskich gitarzystów.

 

Wszystkie utwory znajdujące się na płycie, to głównie autorskie kompozycje Miłosza Rutkowskiego, który łączy różne gatunki muzyczne w spójną całość.

 

Zespół występuje w składzie:

Beata Kossowska – harmonijka, śpiew

Miłosz Rutkowski – wibrafon, instrumenty perkusyjne

Grzegorz Piasecki – kontrabas

Wojciech Buliński – perkusja

& gościnnie

Krzysztof „Puma” Piasecki – gitary

 

 

W sezonie artystycznym 2017/2018 zespół Repercussion prezentuje publiczności następujące programy artystyczne:

 

W 80 UDERZEŃ DOOKOŁA ŚWIATA

Koncert prezentujący współczesną literaturę perkusyjną inspirowaną muzyką etniczną. Na jego program składają się utwory nawiązujące do muzyki tradycyjnej z terenów Ameryki Południowej, Afryki, Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz Bałkanów

 

LIVINGROOM MUSIC

Projekt artystyczny, który jest współczesnym rozwinięciem awangardowego nurtu powstałego w latach 60 – tych  XX wieku zwanego „teatrem instrumentalnym”. Livingroom Music to koncert z elementami teatru (światło, ruch sceniczny, gra aktorska), w ramach którego na oczach widzów, przedmioty codziennego użytku – przeistaczają się w pełnoprawne instrumenty.

 

PROGRAMY EDUKACYJNE

Ważną rolę w działalności zespołu stanowi popularyzacja zagadnień związanych z perkusją. W ramach działalności edukacyjnej realizujemy różnorodne formy: warsztaty  gry na instrumentach perkusyjnych, koncerty popularyzujące muzykę oraz instrumentarium perkusyjne.

 

 

Vibraslap to nowy autorski projekt wibrafonisty Miłosza Rutkowskiego, basisty Tomasza Grabowego i wokalisty jazzowego – Janusza Szroma.

 

Krążek zatytułowany „Vibraslap” zawiera osiem autorskich kompozycji Tomasza Grabowego i Miłosza Rutkowskiego; trzy z nich okraszone są tekstami Justyny Holm.

 

Muzyka Vibraslap oscyluje między jazzem i etno z wpływami muzyki afrykańskiej, brazylijskiej, irish music i bluesa. Głębokie, pastelowe brzmienie uzyskane poprzez oryginalne zestawienie instrumentarium i ciekawych tematów, nietypowo traktowany wokal, stanowi o sile i wyróżniku grupy.

 

Lista utworów:

1. Afrykański- muz. Miłosz Rutkowski

2. Obudż mnie- muz. Miłosz Rutkowski, sł. Justyna Holm

3. Basso bongo- muz. Tomasz Grabowy

4. Na przekór plotkom- muz. Miłosz Rutkowski, sł. Justyna Holm

5. Andy – muz. Miłosz Rutkowski

6. Mimowolnie- muz. Tomasz Grabowy , sł. Justyna Holm

7. Niebieska- muz. Tomasz Grabowy

8. Bajao- muz. Miłosz Rutkowski

RUTKOWSKI & KOSSOWSKA

REPERCUSSION

MIŁOSZ RUTKOWSKI- TSUNAMI for solo vibraphone

VIBRASLAP

MIŁOSZ RUTKOWSKI & SHOKO SAKAI

MIŁOSZ RUTKOWSKI QUARTET